Найвищий хрест в Україні. Мемориал примирення.

Найбільший хрест в Україні, в селі Дерцен.

Мабуть, найпомітнішим символом і об’єктом села Дерцен, є найбільший в Україні і третій за висотою у Європі хрест, що встановлений на сільському пагорбі. Проїжджаючи повз село трасою М24, подорожуючі не можуть не звернути на нього увагу. Цей хрест є сучасною пам’яткою про події, які відбувалися в не такому й далекому минулому. 

У 2007 році президентами Угорщини Ласло Шойом та України Віктором Ющенко була підписана декларація “Спільна пам’ять заради майбутніх поколінь”. В рамках заходів, передбачених цією декларацією, був збудований меморіальний парк “Європейський парк Примирення” на пагорбі в селі Дерцен (тепер Мукачівська ОТГ). Всі фінансові зобов’язання по проектно-кошторисної документації та будівництва взяла на себе громадська організація “Форум угорських організацій України”.

Центральна частина парку розташована на вершині пагорба, посередині встановлено пам’ятний знак у вигляді хреста, висотою 25,7 метрів. Він символізує пам’ять про загиблих воїнів 2-ї Світової війни і спонукає до пошуку шляхів примирення людей в наші дні. Нижче розташовані пам’ятні хрести з іменами загиблих під час війни солдатів. Так само серед них є пам’ятні плити невідомим солдатам. Написи виконані на різних мовах.

Попередній
Далі
Пагорб є чудовим оглядовим майданчиком! 

З вершини відкривається гарний краєвид на село, виноградники, місто Мукачево з замком Паланок та гори Карпати. Ясна погода з білими хмарками до самого небокраю – ідеальний час для яскравих фотосесій! 

Село Дерцен невеличке за площею і забудова невисока, в основному одноповерхові будинки. Тому Хрест на пагорбі видно майже з кожного куточка села. Він то височіє над дахами, то виглядає поміж будинків.

Попередній
Далі

Мальовничо пагорб з Хрестом виглядає з різних ракурсів навколо села Дерцен. Навіть з одного й того самого місця все виглядає інакше, якщо змінилась погода, хмарність, освітлення. Крім того, сільськогосподарські культури (пшениця, кукурудза, соняшник), дозріваючи на полях також змінюють зміст кадру.

Денні фото Хреста мемориалу примирення і краєвидів надзвичайно яскраві, але є ще й нічна фотозйомка! Як виглядає село Дерцен, Хрест і дерценський пагорб перед заходом сонця і в ночі, дивіться на фото.

Село Дерцен – чудовий об’єкт для фото-туризму! Як денні, так і вечірні та нічні фото – просто фантастичні!

Обов’язково завітайте в село Дерцен!
Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter

Інші пости

Мистецтво

Шандор Мохі – художник з Дерцена.

“Мистецтву Шандора Мохі не може загрожувати забуття! Величезна його творчість – написана та заслужено прикрашена на одній з найвищих полиць трансільванського пантеону. Жоден вітер, політично-соціально-мистецький

Детальніше »
Археологія

Дерценські археологічні знахідки Мустьєрського періоду.

Середній палеоліт, Епоха Муст’є (300 000 – 30 000 р. до н.е.) – характеризується широким розселенням людини у результаті якої палеоантроп (людина середнього палеоліту) розселився майже

Детальніше »