Dercen Bike Raid. Вело-екскурсія в Дерцен.

обложка

З кожним роком у світі зростає кількість велосипедистів! Адже велосипед це і спорт, фізичне навантаження, і прогулянка такими місцями, якими автомобіль не завжди або взагалі не проїде! Особливо для фото-туристів або фото-митців велосипед дає можливість подолати велику відстань, там де автомобіль не проїде, щоб обрати потрібний ракурс!

Стрімко розвивається вело-туризм і в Україні. Для вивчення і створення одного з таких туристичних вело-маршрутів до села Дерцен і був проведений дослідницький вело-заїзд.

Dercen bike ride (Derceni biciklizés) – так назвали цей вело-захід, що відбувся 20 вересня 2020 року. Старт заїзду відбувся з центрального парку міста Мукачева. Далі вело-доріжкою по набережній, уздовж річки Латориця, до замку Паланок. Звідти через села Шенборн і Нижній Коропець до Дерцена.

В самому селі Дерцен відбулась перша в історії вело-екскурсія! Учасники вело-заходу дізнались про історію виникнення села Дерцен, про історію реформатства і цікаві історичні події, про магната Яноша Дерчені і мануфактуру виробництва галунів, яка була заснована в селі, про унікальну для Закарпаття традицію поховання (протестантських дерев’яних надгробків в Трансільванському стилі Kalotaszeg, на яких можна прочитати римовані епітафії, у форматі віршів), про історію і значення створення на Дерценському пагорбі меморіалу «Європейський парк примирення» з найвищим хрестом в Україні (25,7 м).

Але знайомство з селом Дерен не можна вважати повноцінним без дегустації місцевих страв та напоїв! Місцевий підприємець Крістіан Біров для учасників Dercen bike ride (Derceni biciklizés) приготував на вершині пагорбу частування. Коли учасники вело-заходу підкріпились і зробили досхочу фото з мальовничими краєвидами, що відкриваються з вершини Дерценського пагорбу, вони продовжили маршрут. В Мукачево вони повертались через село Форнош.

Що ще потрібно дослідити і додати в програму майбутньої вело-екскурсії та як оптимізувати маршрут? Вело-маршрут буде реверсним: Мукачево – Шенборн – Нижній Коропець – Дерцен і назад. Довжина маршруту складе 32 км. Зупинки і екскурсії будуть в кожному з вказаних населених пунктах.

Якщо ви хочете обрати легку і цікаву вело-екскурсію з Мукачева – ця саме для вас!

Хочеться висловити слова подяки людям, які взяли участь в організації Dercen bike ride: Юлії Тайпс та Крістіану Бірову. А також фондам, які підтримують реалізацію проекту «Культурний шлях село Дерцен»: Український культурний фонд, USAID – US Agency for International Development «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), Офіс розвитку малого та середнього підприємництва/SME.DO при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Інші пости

Мистецтво

Шандор Мохі – художник з Дерцена.

“Мистецтву Шандора Мохі не може загрожувати забуття! Величезна його творчість – написана та заслужено прикрашена на одній з найвищих полиць трансільванського пантеону. Жоден вітер, політично-соціально-мистецький

Детальніше »
Археологія

Дерценські археологічні знахідки Мустьєрського періоду.

Середній палеоліт, Епоха Муст’є (300 000 – 30 000 р. до н.е.) – характеризується широким розселенням людини у результаті якої палеоантроп (людина середнього палеоліту) розселився майже

Детальніше »