Dercen Art-Party. Художній пленер в селі Дерцен.

IMG_3078

Один і той же краєвид о різній порі року, часу дня, освітленні і хмарності виглядає по-іншому, правда? Ось і вирішили перевірити це на практиці в селі Дерцен! Перший художній пленер DERCEN ARTPARTY відбувся тут 29 серпня в рамках проекту «Культурний шлях село Дерцен».

В пленері взяло участь 20 художників з Ужгорода і Мукачева. Це були як професійні митці, так і художники-студенти. День був достатньо спекотним. Художники самі обирали собі місце роботи і ракурс. Після прогулянки по селу і невеличкої екскурсії про історію Дерцена, більшість художників обрала місцем для роботи схили Дерценського пагорбу – він майже ідеально круглий і відкриває краєвиди навкруги від села. Інші обрали сільську церкву (реформатську) і вулиці села.

Художній стиль виконання картин у художників був різним, в тому і цінність їх робіт, коли один і той же об’єкт або ракурс виконується по-різному – так, як бачить художник. Метою художнього пленеру було зобразити атмосферу і настрій Дерцена, краєвиди навколо і об’єкти села.

Задоволенням художників від пленеру було доповнено усвідомленням того, що вони творять на батьківщині художника Шандора Мугі (Mohy Sándor), який 23 березня 1902 року народився в селі Дерцен. У 8-річному віці разом з батьками Muhi Sándor і Lánczy Erzsébet переїхав в Сатмар (Румунія). Вчився, малював, писав книги, а в 1949-1970 рр. викладав на кафедрі живопису в Коледжі витончених мистецтв в Клуж-Напока (Румунія). Його картини знаходяться в багатьох приватних колекціях і Краєзнавчому музеї в місті Орадя (Nagyvárad). Докладніше про Шандора Мугі буде в окремій публікації.

Попередній
Далі

Результатом художнього пленеру стали 20 картин, які 24 вересня були представлені на художній виставці DERCEN ART GALLERY в палаці культури міста Мукачева. Після урочистого відкриття виставки та невеличкого фуршету гості заходу мали можливість ознайомитись з роботами та поспілкуватись з самими митцями. 

В пленері брали участь: Дорожнікова Раїca, Секереш Антон, Рибар Наталія, Рибар Тетяна, Басманова Магдалина, Чопей Марина, Шітік Віра, Івановчик Іван, Бобалик Лариса, Голиш Ярослава, Коприва Aттіла, Віллашек Тіберій, Луценко Iгор, Пал Василь, Нейкайлюк Владислав, Дурдинець Юрій, Тіберій Йонаш, Пішковцій Сергій, Лакатош  , Керечанин .

Художня виставка DERCEN ART GALLERY в палаці культури Мукачева буде тривати два тижні, після чого картини будуть передані краєзнавчому музею села Дерцен для створення художньої експозиції, в тому числі присвяченої художнику Шандору Мугі.

Хочеться висловити слова подяки людям, які взяли участь в організації художнього пленеру і виставки картин: Рибар Наталії, Коприва Аттілі, Крістіану Бірову, Калій Ірині, Біличко Ярославу. А також фондам, які підтримують реалізацію проекту «Культурний шлях село Дерцен»: Український культурний фонд, USAID – US Agency for International Development «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), Офіс розвитку малого та середнього підприємництва/SME.DO при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. 

Інші пости

Мистецтво

Шандор Мохі – художник з Дерцена.

“Мистецтву Шандора Мохі не може загрожувати забуття! Величезна його творчість – написана та заслужено прикрашена на одній з найвищих полиць трансільванського пантеону. Жоден вітер, політично-соціально-мистецький

Детальніше »
Археологія

Дерценські археологічні знахідки Мустьєрського періоду.

Середній палеоліт, Епоха Муст’є (300 000 – 30 000 р. до н.е.) – характеризується широким розселенням людини у результаті якої палеоантроп (людина середнього палеоліту) розселився майже

Детальніше »